Hibe Destek Programı Nedir?

Hibe Destek Programı Nedir?

Hibe destek programı devletin, özel kurum ve kuruluşların, çeşitli fonlar ayırarak girişimcilere imkan tanıdığı ve işletmelerini kurarak iş sahibi olmasının amaçlanması ile birlikte verilen hibe desteği uygulaması olmaktadır. Hibe destek programları genellikle belirli bir süreyle sınırlı olmakla birlikte başvurulara açık olarak süreç ilerlemektedir. İşletmeler, programın belirlediği kriterleri karşıladıklarında başvuruda bulunabilirler.Bu kriterlerin sağlanmasının temel niteliklerinden birisi de yapılan ve yapılacak işlerin yanında hibe destek programına uygun sertifika almak olacaktır. Bu kriterler, genellikle işletmenin sektörü, büyüklüğü, yenilikçilik potansiyeli ve istihdam yaratma kapasitesi gibi faktörlere dayanmaktadır. Başvuru süreci, iş planı, oluşum durumları, mali tablolar, projenin ayrıntıları ve işletmenin ihtiyaçları ve belge sunumları ile gerçekleşmektedir.

Hibe Destek Programına Ne İçin Başvurulur?

Hibe destek programına kişiler işi ve işletmesi için ihtiyacı olan maddi desteği almak, işletmesini kurmak ve büyütmek için başvurmaktadır. Bu başvurularda bulunurken kişilerin unutmaması gereken önemli bir husus olmaktadır. O da hangi meslek altında hibe desteği başvurusunda bulunacak ise  başvuracağı meslek itibari ile sertifikasının olması.

Hibe Destek Programı İçin Kişilerin İhtiyaç Duyduğu Sertifikalar Nelerdir?

Hibe destek programına birçok meslek dalında başvuruda bulunulmaktadır. Bunların arasında en fazla tercih edilen, kursiyerler tarafından alınan ve Limitsiz eğitim tarafınca verilen sertifikalar;

Belirtilen sertifika programları Limitsiz eğitim tarafından verilmekte, üniversite onaylı ve e-devletten sorgulanabilir şekilde olmaktadır. Limitsiz eğitim kişilere hibe desteği programına hak kazanacakları ve  ihtiyacı olan sertifika programını sunmaktadır. 9 farklı üniversite ile anlaşmalı ve e-devletten sorgulanabilir sertifikalar ile birlikte hibe destek programına sizler de dahil olabilir ve işletmenizi büyütüp, geliştirebilme imkanına sahip olmaktasınız.

Sizler de bu sertifikalara sahip olmak ve hibe destek programından faydalanmak için limitsizegitim.com sitesini ziyaret edebilir ve avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz. Kayıt için bizlere +90 545 246 25 78 veya +90 543 107 25 75 nolu telefon numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

limitsiz
We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Limitsiz Eğitim
Logo

Eğitim Bilgi Talep Formu